Duyurular

Yeni SÜYÖS-2019 Yerleştirme Sonuçları Aday Giriş Sayfasından giriş yaparak görüntülenebilir. Aday Giriş »

---   Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Eğitim-Öğretim Dairesi Başkanlığının kontenjan dağılımları ile ilgili aldığı karar doğrultusunda aday tercih sistemi güncellenecek ve adayların sistemimizde yapmış olduğu tercihler silinecektir. Şu ana kadar yapılan tercihler dikkate alınmayacaktır. Bundan dolayı adayların sisteme tekrar giriş yaparak yeniden tercih yapması gerekmektedir. Tercihler 7 Ağustos 2019 günü sona erecektir. Tercih sayfasında adayın uyruğu ile ilgili olan seçeneklerden kendisine uyan seçeneği işaretlemeleri gerekmektedir. Kesin kayıt sırasında adayın işaretlediği uyrukla ilgili tercihini belgelendirmesi zorunludur. Belgelendiremeyen adayların kayıtları alınmayacak ve kayıt hakkı iptal edilecektir.

---   Sınav Sonuçları açıklanmıştır. Adaylar sonuçlarını ve sınav sonuç belgelerini sisteme giriş yaparak görebilirler. Aday Login »

---   SÜYÖS-2019 Başvuru Kılavuzu Başvuru Kılavuzu Application Guide

Ön Kayıt

Ön kayıt için geçerli bir email adresi giriniz. Vermiş olduğunuz email adresine gönderilecek linkten aktivasyon işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ön Kayıt Formu

Aday Giriş Sistemi

Ön Kayıt ve Aktivayon İşlemi sonrası diğer tüm Aday İşlemleri İçin Kullanılır. Aday Giriş Formu için Aktivasyon işlemi sonrasında kayıtlı email adresinize gelen şifreyi kullanınız.

Aday Giriş Formu

Aday Şifre Hatırlatma

Aday İşlemleri Gİriş Şifresini unutan adaylar buradan hatırlatma maili alabilir.

Şifre Hatırlatma

Belge Kontrol

Sınav Sonuç ve Yerleştirme Sonuç Belge Kontrolünü Buradan Yapabilirsiniz.

Belge Kontrol